Selective Laser Sintering

Technológia SLS (Selective Laser Sintering), kde spekanie prebieha skenovaním laserového lúča danej vrstvy. Po naskenovaní prierezov v jednej vrstve sa tlačová doska posunie o výšku jednej vrstvy nižšie, systém nanesie a utlačí novú vrstvu prášku a celý proces pokračuje a opakuje sa až do poslednej vrstvy. 

Štandardná výška vrstvy je od 75 do 175 mikrometrov. Priemer lasera závisí od konkrétneho typu stroja, štandardne od 200 do 700 mikrometrov.

Parameter Hodnota
Tlačový objem 130 x 180 x 330 mm
Maximálna veľkosť tlače (diagonálne) 398 mm
Hrúbka vrstvy 0,075 mm – 0,175 mm
Rýchlosť tlače 10 – 14 mm/hod
Priemer laseru 650 μm
Laser IR 30 W

Multi Jej Fusion

Technológia MJF  (Multi Jet Fusion), kde spekanie prebieha pohybom celej tlačovej hlavy v jednom kroku na celú vrstvu. Patentovaný systém od spoločnosti HP nanáša tlačová hlava lokálne na nespečený prášok pojivá (reakčné tekutiny), ktoré sa teplom aktivujú. Po aktivovaní danej vrstvy sa nanesie a utlačí nová vrstvu prášku a celý proces pokračuje a opakuje sa až do poslednej vrstvy.

 Štandardná výška vrstvy je 80 mikrometrov. Rozlíšenie závisí od typu stroja,  štandardne je 1200 dpi.

Parameter Hodnota
Tlačový objem 380 x 284 x 380 mm
Presnosť tlače 0,2 mm a lepšie
Hrúbka vrstvy 80 mikrometrov
Minimálna hrúbka steny 1 mm, pre flexibilné kĺby 0,5 mm

Dodatočná úprava výtlačkov

CNC-2-IG

CNC opracovanie

Odsávací systém 3D tlač

Hybridné zostavy

galvanicke-pruzina

Galvanické pokovenie

ciernenie-IG

Farbenie a lakovanie

 Výhody práškovej 3D tlače

 

  1. Najlepší pomer ceny a kvality pre funkčné diely z pomedzi dostupných aditívnych technológií
  2. Sloboda dizajnu
  3. Takmer dokonalá izotropia
  4. Vyvážená kvalita povrchu
  5. Relatívne vysoká presnosť a opakovateľnosť výroby
  6. Vysoká produktivita a krátke časy dodania
  7. Ekológia výroby

Materiály pre Sinterit (SLS)

Nylon PA12 Industrial (Polyamid PA12)

Univerzálny termoplast vhodný na väčšinu funkčných a technických aplikácií. Má vyvážené mechanické vlastnosti, vysokú teplotnú odolnosť (až do 175 °C) a chemickú odolnosť. Tento materiál s označením "Industrial" je mimoriadne vhodný do priemyslu vďaka vysokej kvalite povrchu, presnosti a relatívne nízkej cene výroby. Taktiež krátke časy dodania pre SLS (v určitých prípadoch aj do 24 hodín) ho predurčujú na najpoužívanejší materiál. 

Materiály pre Multi Jet Fusion (MJF)

Nylon PA12 (Polyamid PA12)

Podobne ako Nylon PA12 Industrial pre technológiu SLS, aj tento materiál je univerzálny s porovnateľnými vlastnosťami. Rozdiel je predovšetkým v produktivite veľkého počtu kusov, kde je MJF vhodnejšia. Súčasne je vhodná pre diely presahujúce najväčší dĺžkový rozmer 350 mm.

Nylon PA12 + 40% sklenných častíc 

Nylon PA12 s prímesou až 40% sklenných častíc má vyššiu tuhosť a teplotnú odolnosť ako jeho čistý variant. V praxi má však obmedzené použitie z dôvodu vyššej ceny a dlhších časov dodania.

Nylon PA11 (Polyamid PA11)

Húževnatejší a flexibilnejší variant Nylonu PA12. Opäť však,  v praxi má obmedzené použitie z dôvodu vyššej ceny a dlhších časov dodania.

Guma TPU 95A

Gumenný materiál o tvrdosti 95A. Možnosť výroby pružný a veľmi húževnatých dielov s tvarovu zložitou geometriou. Aj tu však platí, že oproti najrozšírenejšiemu PA12 je cena vyššia a čas dodania dlhší. 

Overenie vyrobiteľnosti

Loading

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Dopyty prosíme zadávajte priamo cez Nezáväzný dopyt, pretože budeme lepšie vedieť pripraviť vašu ponuku na základe pripravených otázok: