• Na základe výkresu alebo skice pre vás pripravíme profesionálny 3D model dielov a zostáv, určených pre výrobu 3D tlačou,
  • Upravíme a optimalizujeme už existujúce modely pre 3D tlač, na základe vašich potrieb a požiadaviek,
  • Pomocou topologickej optimalizácie a generatívneho dizajnu, znížime hmotnosť dielov alebo počet komponentov v zostavách,
  • Vďaka reverznému inžinierstvu, z vášho fyzického modelu vytvoríme digitálny 3D model pre výrobu alebo iné použitie,
  • Vieme realizovať aj vývoj komplexných projektov,
  • 3D modelovanie realizujeme primárne v softvéri Autodesk Fusion 360.


Tvorba 3D modelov


 

Ohľahčovanie a konsolidácia dielov a zostáv

Okrem vývoja a modelovania dielov poskytujeme aj profesionálne ohľahčovanie dielov a zostáv a spájanie zostáv do menších celkov. 

Jedná sa o pokročilé výpočtové metódy tzv. Generatívneho dizajnu a Topologickej optimalizácie, ktorými vieme dosiahnuť ideálny tvar telesa (vzhľadom na zadané podmienky - materiál, zaťaženie, uchytenie dielu a pod.), s takou rýchlosťou a presnosťou, akou nedosiahne žiadny konštruktér alebo ani celé vývojové tímy.


 

Čím sú naše služby pre 3D modelovanie výnimočné?

Máme viac ako 10 ročné skúsenosti s 3D modelovaním s rôznymi CAD systémami.

V roku 2017 sme začali aktívne využívať aj Autodesk Fusion 360, aby sme mohli plniť náročnejšie požiadavky a realizovať aj topologickú optimalizáciu a generatívny dizajn, pre zníženie hmotnosti dielov a zachovanie ich želaných vlastností.

Pridanou hodnotou je aj spájanie zostáv do menších celkov, čím sa znižuje náročnosť montáže a taktiež závislosť na dodávateľskom reťazci.

Máme viacročné skúsenosti s vývojom výrobných nástrojov pre práškovú metalurgiu a vstrekovacích foriem a rôznych prípravkov, klieštin, upínačov, vložiek, atď. 

Tým, že máme praktické skúsenosti s formatívnymi, subtraktívnymi ako aj aditívnymi technológiami, dokážeme navhnúť optimálny výrobný a technologický postup.

Pre existujúcich klientov vyrábame v objemoch stovky až tisícky kusov mesačne. Úspešne sme zrealizovali vyše 700 projektov pre 3D tlač pre viac ako 250 firiem na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku.


 

S čím konkrétne vám vieme pomôcť?

V súčasnosti sa venujeme pokročilým úpravám a tvorbe modelov pre 3D tlač (aditívne technológie), čo znamená, že diely optimalizujeme tak aby plnili funkciu a súčasne boli vyrobené pri najnižších možných nákladoch.

Špecializujeme sa na aditívne technológie (3D tlač) a to primárne na technológie tavenia plastovej struny (FDM/FFF), vytvrdzovania živice (SLA/DLP) a spekania polymerových a kovových práškov (SLS/MJF/SLM/DMLS).

Vieme vám pomôcť aj s výrobou a návrhom náhradných dielov.

Aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v technológiách a materiáloch pre výrobu, pripravili sme zoznam ponúkaných materiálov.


 

Aká je investícia do 3D modelovania?

Cena sa odvíja od veľkosti a zložitosti projektu a preto konkrétnu cenovú ponuku Vám pripravíme na mieru.

 


 

Ako zadať požiadavku na vývoj alebo modelovanie?

Pokiaľ uvažujete alebo máte záujem o tieto služby, prosíme vyplňte formulár pre nezáväznú objednávku a náš špecialista Vás spätne kontaktuje.

Overenie vyrobitelnosti

Loading

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Dopyty prosíme zadávajte priamo cez Nezáväzný dopyt, pretože budeme lepšie vedieť pripraviť vašu ponuku na základe pripravených otázok:

E-mail

info@stepanek3d.sk