Na dennej báze sa stretávame s požiadavkami od ľudí alebo firiem o výrobu náhradných dielov vo veľmi krátkom čase (obvykle 24 - 48 hodín).

Poškodené alebo opotrebované diely vieme preniesť do 3D modelu a vyrobiť v ľuboľných množstvách z vybraného materiálu. Materiály sú schopné nahradiť plasty, hliník, prípadne aj niektoré typy ocelí.

Náhradné diely je možné veľmi efektívne vyrábať 3D tlačou, pretože sa jedná o mimoriadne flexibilnú technológiou s najnižšími vstupnými nákladmi pri kusovej výrobe spomedzi všetkých dostupných technológií.


Aké je výhoda 3D tlače náhradných dielov?

 • výroba vrátane tvorby 3D modelu je možná už od 1 kusu,
 • flexibilná a rýchlá výroba (v určitých prípadoch aj do 24 hodín),
 • neplatíte vysoké vstupné náklady ako je to v prípade iných výrobných technológií,
 • možná úprava pôvodného tvaru poškodených dielov, ktoré vieme napríklad zosilniť,
 • široká paleta dostupných farieb a materiálov.

 


Aké náhradné diely sú vhodné pre 3D tlač?

 • rozmerovo nepresiahnu najväčší rozmer 200 mm,
 • sú tvarovo zložité,
 • nie sú bežne dostupné k zakúpeniu,
 • nevyžadajú extrémne namáhanie, teplotnú odolnosť a pod.,
 • sú to diely s vysokou pridanou hodnotou.

 


Ako funguje proces výroby náhradných dielov 3D tlačou?

 1. V prvom kroku predbežne overíme vyrobiteľnosť na základe fotografií predmetných dielov. K tomu potrebujeme fotografie z viacerých strán s priloženou mierkou, aby sme mali k dispozícií komplexný pohľad na diely,
 2. ďalej potrebujeme zadefinovať požiadavky kladené na výrobky z hľadiska mechanických, chemických a teplotných vlastností,
 3. na základe toho potvrdíme vyrobiteľnosť a vieme pripraviť aj orientačnú cenovú ponuku,
 4. následne sa dohodneme na doručení poškodených dielov buď osobne alebo prepravnou službou,
 5. po prevzatí poškodených dielov vytvoríme ich digitálnu rekonštrukciu (3D model), ktorá je samostatne spoplatnená podľa cenníka v sekcii Modelovanie pre 3D tlač,
 6. vyrobíme požadované množstvo kusov. Viac o výrobe a cene výroby nájdete v sekcii Výroba. Zoznam materiálov nájdete na stránke Materiály pre 3D tlač.
 7. dodáme diely. Štandardne expedujeme kuriérom DPD s dodaním do 24 hodín po odoslaní. Vieme spracovať aj expresné dodanie, ktoré je spoplatnené extra príplatkom. Viac informácií k expresnému dodaniu Vám poskytneme v prípade konkrétnej požiadavky, nakoľko závisí od zvoleného materiálu, geometrie a objemu dielu a požadovaných množstiev.

Overenie vyrobiteľnosti

Loading

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Dopyty prosíme zadávajte priamo cez Nezáväzný dopyt, pretože budeme lepšie vedieť pripraviť vašu ponuku na základe pripravených otázok: