Poradenstvo a školenia pre 3D tlač

Poskytujeme jednorazové a dlhodobé poradenstvo pre jednotlivcov, ako aj komplexné vzdelávacie programy pre firmy

Vzdelávanie v oblasti 3D tlače a aditívnych technológií poskytujeme aj počas pandémie COVID19 vo forme online školení. Poskytujeme 3 typy vzdelávania a to:

Jednorazové online poradenstvo: Ak máte otázku alebo problém súvisiaci s 3D modelom, materiálom alebo procesom výroby 3D tlačou, radi vám ho pomôžeme rýchlo vyriešiť. Dotazy prosíme zadávajte prostredníctvom online formuláru Nezáväzný dopyt, kde uveďte bližší popis otázky a spätne sa Vám ozveme.

Dlhodobé poradenstvo pre jednotlivcov: Ak ste jednotlivec a máte záujem naučiť sa 3D modelovanie a 3D tlač, radi vás to postupne naučíme a odovzdáme vám naše skúsenosti. Výhodou je, že si môžete vybrať vlastné ciele a intenzitu školení, ktoré je možné realizovať na pravidelnej báze aj online, napr. 1 - 2 x týždenne. Ak máte predbežný záujem, pošlite nám vyplnený online formulár Nezáväzný dopyt, kde uveďte aké sú vaše predstavy a ciele poradenstva spätne sa Vám ozveme.

Programy vzdelávania pre firmy:  Jedná sa o ucelené 2-dňové programy pre firmy pre všetky 3 fázy implementácie 3D tlače. Viac informácií nájdete na podstránke Programy vzdelávania pre 3D tlač.

 

Ktorý typ vzdelávania vás zaujíma? 


Aké výhody vám môže
vzdelávanie v tejto oblasti priniesť?

 

 • Ušetrí čas, ktorý by ste venovali študovaniu odborných informácií a zdĺhavému získavaniu vlastného know-how prostredníctvom pokusov a omylov.
 • Ušetrí financie, ktoré by boli spotrebované na výrobu nepodarkov, nesprávny výber stroja alebo materiálov.
 • Získate prehľad v aditívnych technológiách, ktorý Vám môže získať ďalšiu konkurenčnú výhodu, oproti vašej konkurencii

Prečo absolvovať poradenstvo alebo školenia u nás?

Stále väčšie množstvo ľudí a firiem sa na nás začalo obracať s prosbou o pomoc s 3D tlačou a poradenstvo v oblasti aditívnych technológii a preto sme začali poskytovať poradenstvo už v roku 2017. 

Je to spôsobené aj tým, že odborná literatúra v slovenskom jazyku na tému 3D tlače zatiaľ vôbec nie je dostupná. Taktiež kurzy a školenia na našom trhu na túto oblasť prakticky neexistujú.

Aj preto vnímame poradenstvo a školenia ako mimoriadne potrebné a venujeme im dostatok prípravy, aby sme priniesli maximálnu pridanú hodnotu a vybrali z nášho know-how práve to, čo aktuálne jednotlivec alebo firma potrebuje.


Pre koho je poradenstvo, semináre a školenia z oblasti 3D tlače určené?

Pre firmy ktoré:

 • ešte len uvažujú o využívaní aditívnych technológií, avšak nevedia, či by malo zakúpenie strojov ekonomickú návratnosť,
 • sa chcú dozvedieť ako získať konkurenčnú výhodu pre nasledujúce roky vo výrobnej sfére s využitím 3D tlače a aditívnych technológií .
 • potrebujú zaškoliť personál na obsluhu alebo konštruovanie pre 3D tlač,


Pre jednotlivcov ktorí:

 • uvažujú o kúpe vlastnej 3D tlačiarne a potrebujú poradiť, aby sa mohli sami rozhodnúť
 • si zakúpili vlastnú 3D tlačiareň a potrebujú získať odborné know-how, aby zvládli využiť jej plný výrobný potenciál,
 • sa chcú zdokonaliť v modelovaní pre 3D tlač.

 

Aká je investícia do vzdelávania a školení?

Keďže sa jedná o vysoko individuálnu službu, cenu vám na základe vašich požiadaviek radi pripravíme na mieru .

Čo povedali o nás spokojní klienti?

 • Róbert Habán, Buyer
  Chcem sa poďakovať Stepanek3D za ich profesionalitu a ochotu pomôcť aj v tých najurgentnejších situáciach. Ich neustále napredovanie v odvetví 3D tlače nám rozšírilo obzory a pomohlo pozerať sa na mnohé problematiky v oblasti vzorkovania, menšej sériovej výroby, prípadne montážnych pomôcok omnoho efektívnejšie.
  Róbert Habán, Buyer
  KASAI SLOVAKA s.r.o.
 • Filip Beňák, Designer
  Využili sme 3-dňové školenie pre pokročilú 3D tlač a bolo nám odovzdané know-how, ktoré nám ušetrilo veľa času a prostriedkov. Školenie nám poskytlo ucelený pohľad na technológiu 3D tlače a možnosti jej využitia v konkrétnych aplikáciach. Prístup ku školeniu bol na vynikajúcej úrovni.
  Filip Beňák, Designer
  Manz Slovakia, s r.o.
 • Ľubomír Engler, Konateľ
  Ďakujem za profesionálny prístup a expresné dodanie. Som maximálne spokojný.
  Ľubomír Engler, Konateľ
  Ekronn Plus s.r.o.
 • Dávid Rodina, Quality Engineer
  Chcem sa poďakovať Stepanek3D za odborné školenie v oblasti 3D tlače, ktoré nám pomohlo v zefektívnení práce pri výrobe a aj pri dizajne dielov. Odporúčame absolvovanie školenia aj ďalším firmám, ktoré sa chcú začať zaoberať alebo zlepšiť vo využívaní týchto technológií.
  Dávid Rodina, Quality Engineer
  AAH PLASTICS Slovakia s. r. o.
 • Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca

  V našej firme MTS sme v roku 2019 investovali do technológie 3D tlače. Preto sme sa obrátili na Stepanek3D s požiadavkou o optimalizáciu a doladenie tlače. Poradenstvo nám pomohlo pochopiť niektoré procesy, ktorým sme dovtedy nerozumeli. Z mimoriadneho know-how a skúseností naša spoločnosť doteraz profituje.

  Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca
  MTS, spol. s r.o.
 • Dalibor Doboly, Konateľ
  Pri využití služieb 3D tlače oceňujeme predovšetkým profesionálny a rýchly prístup. Určite tieto služby využijeme opakovanie a takisto ich budeme aj doporučovať ďalej.
  Dalibor Doboly, Konateľ
  GATYS, s.r.o.
 • Štefan Atanasov, Product Designer
  Skvelá spolupráca! Všetky dohodnuté termíny boli dodržané. Ceníme si proaktívny prístup a komunikáciu, pretože odpoveď bola vždy veľmi promptná. V priebehu celého projektu sme mali pocit, že sme jediný klient a to vnímame v súčasnosti ako vysokú pridanú hodnotu.
  Štefan Atanasov, Product Designer
  01 People s.r.o.
 • Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  S vyhotovením zákazky pre 3D modelovanie a konštrukčné práce, konkrétne s projektom „Model výrobnej haly a inštalácia vykurovacích a chladiacich zariadení“ sme ostali spokojní. Precízna práca, zodpovedný prístup, dodanie na čas.
  Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  ADRIAN GROUP s.r.o.
 • Lukáš Fertaľ, CEO
  Na školení som sa dozvedel všetko čo som potreboval vedieť, keďže 3D tlač je náročnejšia ako by sa mohla zdať. Školením sa to však len začína a profesionálne poradenstvo pokračuje aj na diaľku. Vrelo odporúčam!
  Lukáš Fertaľ, CEO
  FlukoLand

Overte si vyrobitelnosť

Nie ste si istý, či je dopyt relevantný? Rýchlo a bezplatne Vám poradíme.
Meno a priezvisko:
Vaše meno
Field is required!
Field is required!
E-mail:
Váš e-mail
Povinné pole, aby sme Vás mohli kontaktovať
Povinné pole, aby sme Vás mohli kontaktovať
Tel. číslo:
Field is required!
Field is required!
Doplňujúce informácie
Čím viac informácií nám k dopytu poskytnete, tým lepšie vám budeme vedieť pomôcť.
Miesto pre vaše doplňujúce informácie k dopytu
Field is required!
Field is required!
Nahrať dokumenty
Ako podklad pre výrobu je nevyhnutný 3D model, ideálne v univerzálnom formáte .STEP/.STP, .IGES/IGS alebo Parasolid (.x_t). Jedná sa o objemové formáty, kde nedochádza k degradácií tvaru. V prípade ak nedisponujete 3D modelom, vieme vám ho vytvoriť na základe skice alebo dodaného výkresu.
Nahrať dokument
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Dopyty prosíme zadávajte priamo cez Nezáväzný dopyt, pretože budeme lepšie vedieť pripraviť vašu ponuku na základe pripravených otázok:

Online objednávka

Zaujímajú vás novinky o 3D tlači?

Prihláste sa do nášho newsletteru o 3D tlači a zadarmo získate e-book s názvom „Unikátnosť 3D tlače,“ kde sa dozviete všetko podstatné o materiáloch, technológii, ktoré poskytujeme.

E-mail
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!