Poradenstvo a školenia pre 3D tlač

Prečo využiť poradenstvo alebo školenia u nás?

Poradenstvo sme začali poskytovať v roku 2017, keďže sme boli oslovovaní aby sme poradili firmám alebo jednotlivcom s problematikou 3D tlače a aditívnych technológií. Je to z časti dôsledok aj toho, že odborná literatúra v slovenskom jazyku na tému 3D tlače zatiaľ vôbec nie je dostupná. Taktiež kurzy a školenia na našom trhu na túto oblasť prakticky neexistujú.

Aj preto vnímame poradenstvo a školenia ako mimoriadne potrebné a venujeme im dostatok prípravy, aby sme priniesli maximálnu pridanú hodnotu a vybrali z nášho know-how práve to, čo aktuálne jednotlivec alebo firma potrebuje.


Čo Vám vzdelávanie v tejto oblasti môže priniesť?

 • Ušetrí čas, ktorý by ste venovali študovaniu odborných informácií a zdĺhavému získavaniu vlastného know-how prostredníctvom pokusov a omylov.
 • Ušetrí financie, ktoré by boli spotrebované na výrobu nepodarkov, nesprávny výber stroja alebo materiálov.
 • Získate prehľad v aditívnych technológiách, ktorý Vám môže získať ďalšiu konkurenčnú výhodu.

Aké služby ponúkame?

 • Poradenstvo pre firmy a jednotlivcov v oblasti 3D tlače (dizajn, optimalizácia, voľba výrobných parametrov, výber stroja, výpočet návratnosti investície a iné),
 • Školenia a semináre v oblasti projektovania a výroby pre 3D tlač,
 • Po desiatkach absolvovaných školeniach sme pripravili sme ucelené programy vzdelávania pre všetky fázy implementácie 3D tlače do firiem. Viac informácií nájdete na odkaze nižšie:

Pre koho sú semináre a školenia určené?

Pre firmy ktoré:

 • uvažujú o využívaní aditívnych technológií, avšak nevedia, či by malo zakúpenie strojov ekonomickú návratnosť,
 • potrebujú zaškoliť personál na obsluhu alebo konštruovanie pre 3D tlač,
 • sa chcú dozvedieť ako získať konkurenčnú výhodu pre nasledujúce roky vo výrobnej sfére s využitím aditívnych technológií.

Pre jednotlivcov ktorí:

 • uvažujú o kúpe vlastnej 3D tlačiarne a potrebujú poradiť, aby sa mohli sami rozhodnúť,
 • si zakúpili vlastnú 3D tlačiareň a potrebujú získať odborné know-how, aby zvládli využiť jej plný výrobný potenciál,
 • sa chcú zdokonaliť v modelovaní pre 3D tlač.

Cenovú ponuku pripravíme individuálne.

Často kladené otázky (FAQ)

1Aké výhody má spolupráca so mnou?

 

Ponúkam osobný a individuálny prístup s dôkladnou analýzou toho, čo skutočne potrebujete. Ak sa dohodneme na spoločnej spolupráci, venujem Vám dostatok času v každej fáze projektu.

 

Dokážem flexibilne reagovať na rôzne požiadavky. V rámci 3D tlače viem navrhnúť výrobnú technológiu, optimalizovať výrobný proces, vytvoriť a upraviť 3D modely a realizovať samotnú výrobu.

 

Vzhľadom na moju viacročnú prax ako konštruktér nástrojov a absolvent odboru Výrobná technika, myslím, že dokážem pomerne objektívne zhodnotiť konvenčné metódy výroby a 3D tlače ako ich kontrast.


Viac v sekcii o Mne: https://stepanek3d.sk/o-mne/

2Aké projekty dokážeme spoločne realizovať?

V rámci 3D tlače (aditívnych technológií) viem navrhnúť výrobnú technológiu, optimalizovať výrobný proces, vytvoriť a upraviť 3D modely a realizovať samotnú výrobu.

 

Výroba je možná už od jedného kusu. Maximálny počet kusov závisí od našich aktuálnych kapacít (v spolupráci s partnerskými spoločnosťami - závisí od výrobnej technológie). Pre existujúcich klientov však vyrábame v objemoch stovky až tisícky kusov mesačne.

 

Môžeme spoločne realizovať aj odborné poradenstvo, ktoré zahŕňa dizajn, optimalizáciu, voľba výrobných parametrov, výber stroja, výpočet návratnosti investície a iné. Je určené pre firmy aj pre jednotlivcov.


Viac v sekcii Služby pre 3D tlač: https://stepanek3d.sk/sluzby-pre-3d-tlac/

3Aké mám skúsenosti v tejto oblasti?

Nadšenie a skúsenosti rozvíjam už od štúdia na technickej univerzite, prvé skúsenosti som začal získavať už v roku 2010, následne v strojárskej firme v roku 2014, neskôr v podnikaní v roku 2017.

 

Svoje vzdelanie a skúsenosti stále aktívne rozvíjam v praxi ako aj štúdiom zahraničnej odbornej literatúry a návštevou odborných podujatí.

 

Viac o vzdelaní a mojom backgrounde nájdete v sekcii O mne:

https://stepanek3d.sk/o-mne/

Referencie

 • Filip Beňák, Konštruktér
  Pán Štěpánek sa s nami počas školenia podelil o svoje bohaté skúsenosti z oblasti 3D tlače, čo nám ušetrí veľa času v budúcnosti. Školenie nám poskytlo ucelený pohľad na technológiu 3D tlače a možnosti jej využitia v konkrétnych aplikáciach. Jeho prístup ku školeniu bol na vynikajúcej úrovni.
  Filip Beňák, Konštruktér
  Manz Slovakia, s r.o.
 • Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca

  V našej firme MTS sme v roku 2019 investovali do technológie 3D tlače. Poprosili sme pána Štěpánka o optimalizáciu a doladenie tlače. Poradenstvo nám pomohlo pochopiť niektoré procesy, ktorým sme dovtedy nerozumeli. Bolo evidentné, že má s technológiou 3D tlače mimoriadne skúsenosti, z ktorých teraz profituje aj naša firma.

  Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca
  MTS, spol. s r.o.
 • Dalibor Doboly, Konateľ
  Pri využití služieb 3D tlače oceňujem predovšetkým profesionálny a rýchly prístup. Určite sa na pána Štěpánka obrátim znovu a takisto ho aj doporučím.
  Dalibor Doboly, Konateľ
  GATYS, s.r.o.
 • Štefan Atanasov, Product Designer
  Skvelá spolupráca! Všetky dohodnuté termíny boli dodržané. Ceníme si proaktívny prístup a komunikáciu hodnotíme tiež pozitívne, pretože odpoveď bola vždy veľmi promptná. Počas celého trvania posledného projektu sme mali pocit, že sme jediný klient a to vnímame v súčasnosti ako vysokú pridanú hodnotu.
  Štefan Atanasov, Product Designer
  01 People s.r.o.
 • Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  S vyhotovením zákazky pre 3D modelovanie a konštrukčné práce, konkrétne s projektom „Model výrobnej haly a inštalácia vykurovacích a chladiacich zariadení“ sme ostali spokojní. Precízna práca, zodpovedný prístup, dodanie na čas.
  Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  ADRIAN GROUP s.r.o.
 • Lukáš Fertaľ, CEO
  Na školení som sa dozvedel všetko čo som potreboval vedieť, keďže 3D tlač je náročnejšia ako by sa mohla zdať. Školením sa to však len začína a profesionálne poradenstvo pokračuje aj na diaľku. Vrelo odporúčam!
  Lukáš Fertaľ, CEO
  FlukoLand

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás: