Poskytujeme jednorazové a dlhodobé poradenstvo pre jednotlivcov, ako aj komplexné vzdelávacie programy pre firmy

Vzdelávanie v oblasti 3D tlače a aditívnych technológií poskytujeme aj vo forme online školení. Poskytujeme 3 typy vzdelávania a to:

Jednorazové online poradenstvo: Ak máte otázku alebo problém súvisiaci s 3D modelom, materiálom alebo procesom výroby 3D tlačou, radi vám ho pomôžeme rýchlo vyriešiť. Dotazy prosíme zadávajte prostredníctvom online formuláru Nezáväzný dopyt, kde uveďte bližší popis otázky a spätne sa Vám ozveme.

Dlhodobé poradenstvo pre jednotlivcov: Ak ste jednotlivec a máte záujem naučiť sa 3D modelovanie a 3D tlač, radi vás to postupne naučíme a odovzdáme vám naše skúsenosti. Výhodou je, že si môžete vybrať vlastné ciele a intenzitu školení, ktoré je možné realizovať na pravidelnej báze aj online, napr. 1 - 2 x týždenne. Ak máte predbežný záujem, pošlite nám vyplnený online formulár Nezáväzný dopyt, kde uveďte aké sú vaše predstavy a ciele poradenstva spätne sa Vám ozveme.

Programy vzdelávania pre firmy:  Jedná sa o ucelené 2-dňové programy pre firmy pre všetky 3 fázy implementácie 3D tlače. Viac informácií nájdete na podstránke Programy vzdelávania pre 3D tlač.

 

Ktorý typ vzdelávania vás zaujíma? 


Aké výhody vám môže
vzdelávanie v tejto oblasti priniesť?

 

 • Ušetrí čas, ktorý by ste venovali študovaniu odborných informácií a zdĺhavému získavaniu vlastného know-how prostredníctvom pokusov a omylov.
 • Ušetrí financie, ktoré by boli spotrebované na výrobu nepodarkov, nesprávny výber stroja alebo materiálov.
 • Získate prehľad v aditívnych technológiách, ktorý Vám môže získať ďalšiu konkurenčnú výhodu, oproti vašej konkurencii

Prečo absolvovať poradenstvo alebo školenia u nás?

Stále väčšie množstvo ľudí a firiem sa na nás začalo obracať s prosbou o pomoc s 3D tlačou a poradenstvo v oblasti aditívnych technológii a preto sme začali poskytovať poradenstvo už v roku 2017. 

Je to spôsobené aj tým, že odborná literatúra v slovenskom jazyku na tému 3D tlače zatiaľ vôbec nie je dostupná. Taktiež kurzy a školenia na našom trhu na túto oblasť prakticky neexistujú.

Aj preto vnímame poradenstvo a školenia ako mimoriadne potrebné a venujeme im dostatok prípravy, aby sme priniesli maximálnu pridanú hodnotu a vybrali z nášho know-how práve to, čo aktuálne jednotlivec alebo firma potrebuje.


Pre koho je poradenstvo, semináre a školenia z oblasti 3D tlače určené?

Pre firmy ktoré:

 • ešte len uvažujú o využívaní aditívnych technológií, avšak nevedia, či by malo zakúpenie strojov ekonomickú návratnosť,
 • sa chcú dozvedieť ako získať konkurenčnú výhodu pre nasledujúce roky vo výrobnej sfére s využitím 3D tlače a aditívnych technológií .
 • potrebujú zaškoliť personál na obsluhu alebo konštruovanie pre 3D tlač,


Pre jednotlivcov ktorí:

 • uvažujú o kúpe vlastnej 3D tlačiarne a potrebujú poradiť, aby sa mohli sami rozhodnúť
 • si zakúpili vlastnú 3D tlačiareň a potrebujú získať odborné know-how, aby zvládli využiť jej plný výrobný potenciál,
 • sa chcú zdokonaliť v modelovaní pre 3D tlač.

 

Aká je investícia do vzdelávania a školení?

Keďže sa jedná o vysoko individuálnu službu, cenu vám na základe vašich požiadaviek radi pripravíme na mieru .

Čo povedali o nás spokojní klienti?

 • Róbert Habán, Buyer
  Chcem sa poďakovať Stepanek3D za ich profesionalitu a ochotu pomôcť aj v tých najurgentnejších situáciach. Ich neustále napredovanie v odvetví 3D tlače nám rozšírilo obzory a pomohlo pozerať sa na mnohé problematiky v oblasti vzorkovania, menšej sériovej výroby, prípadne montážnych pomôcok omnoho efektívnejšie.
  Róbert Habán, Buyer
  KASAI SLOVAKA s.r.o.
 • Filip Beňák, Designer
  Využili sme 3-dňové školenie pre pokročilú 3D tlač a bolo nám odovzdané know-how, ktoré nám ušetrilo veľa času a prostriedkov. Školenie nám poskytlo ucelený pohľad na technológiu 3D tlače a možnosti jej využitia v konkrétnych aplikáciach. Prístup ku školeniu bol na vynikajúcej úrovni.
  Filip Beňák, Designer
  Manz Slovakia, s r.o.
 • Ľubomír Engler, Konateľ
  Ďakujem za profesionálny prístup a expresné dodanie. Som maximálne spokojný.
  Ľubomír Engler, Konateľ
  Ekronn Plus s.r.o.
 • Dávid Rodina, Quality Engineer
  Chcem sa poďakovať Stepanek3D za odborné školenie v oblasti 3D tlače, ktoré nám pomohlo v zefektívnení práce pri výrobe a aj pri dizajne dielov. Odporúčame absolvovanie školenia aj ďalším firmám, ktoré sa chcú začať zaoberať alebo zlepšiť vo využívaní týchto technológií.
  Dávid Rodina, Quality Engineer
  AAH PLASTICS Slovakia s. r. o.
 • Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca

  V našej firme MTS sme v roku 2019 investovali do technológie 3D tlače. Preto sme sa obrátili na Stepanek3D s požiadavkou o optimalizáciu a doladenie tlače. Poradenstvo nám pomohlo pochopiť niektoré procesy, ktorým sme dovtedy nerozumeli. Z mimoriadneho know-how a skúseností naša spoločnosť doteraz profituje.

  Peter Jamriška, Obchodno-technický poradca
  MTS, spol. s r.o.
 • Dalibor Doboly, Konateľ
  Pri využití služieb 3D tlače oceňujeme predovšetkým profesionálny a rýchly prístup. Určite tieto služby využijeme opakovanie a takisto ich budeme aj doporučovať ďalej.
  Dalibor Doboly, Konateľ
  GATYS, s.r.o.
 • Štefan Atanasov, Product Designer
  Skvelá spolupráca! Všetky dohodnuté termíny boli dodržané. Ceníme si proaktívny prístup a komunikáciu, pretože odpoveď bola vždy veľmi promptná. V priebehu celého projektu sme mali pocit, že sme jediný klient a to vnímame v súčasnosti ako vysokú pridanú hodnotu.
  Štefan Atanasov, Product Designer
  01 People s.r.o.
 • Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  S vyhotovením zákazky pre 3D modelovanie a konštrukčné práce, konkrétne s projektom „Model výrobnej haly a inštalácia vykurovacích a chladiacich zariadení“ sme ostali spokojní. Precízna práca, zodpovedný prístup, dodanie na čas.
  Ing. Viktoria Vranská, konateľ
  ADRIAN GROUP s.r.o.
 • Lukáš Fertaľ, CEO
  Na školení som sa dozvedel všetko čo som potreboval vedieť, keďže 3D tlač je náročnejšia ako by sa mohla zdať. Školením sa to však len začína a profesionálne poradenstvo pokračuje aj na diaľku. Vrelo odporúčam!
  Lukáš Fertaľ, CEO
  FlukoLand

Overenie vyrobiteľnosti

Loading

Zaujalo Vás to? Kontaktujte nás:

Dopyty prosíme zadávajte priamo cez Nezáväzný dopyt, pretože budeme lepšie vedieť pripraviť vašu ponuku na základe pripravených otázok: